مجله مستر وب

مستر وب مجله فناوری؛ آموزش های طراحی سایت، سئو سایت، بازاریابی اینترنتی ، شبکه های اجتماعی و...

مجله مستر وب

مستر وب مجله فناوری؛ آموزش های طراحی سایت، سئو سایت، بازاریابی اینترنتی ، شبکه های اجتماعی و...

رفع مشکل و عیب یابی دوربین مدار بسته


بدون شک نصب یک سیستم نظارت تصویری جدید را همه شما برای نصب در محل کار خود در نظر گرفته اید  اما همیشه نگرانی هایی در این باره وجود خواهد داشت، اما مزایای استفاده از سیستم دوربین امنیتی در محل کار می تواند به مراتب بیش از مشکلاتش باشد.  در ادامه قصد داریم تا چند دلیلی که شما نیاز دارید که دوربین مدار بسته در محل کار یا زندگی خود نصب کنید را بیان می کنیم.


افزایش بهره وری کارکنان

این یک واقعیت است که وقتی کارکنان بدانند که رئیس آنها را می بیند، سخت تر کار می کنند و در نتیجه بهره وری کارکنان افزایش می یابد. با سیستم های ویدئویی در محل کار، بخش های مختلف قادر خواهند بود به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با افزایش سطح همکاری و تبادل، بهره وری کسب و کار نیز افزایش می یابد.


حل اختلافات

اختلافات می توانند در هر تعدادی ظاهر شوند. گاهی اوقات ممکن است اختلاف بین کارمند و مشتری یا بین دو کارمند باشد. در مواردی مانند این، کارکنان دیگر با دیدن آنچه که در حال اتفاق است وارد حل اختلاف شوند. این امر وقتی ممکن است که شرکت سیستم امنیتی دوربین نصب کرده باشد و بتواند اثبات کند چه اتفاقی افتاده است.


کاهش سرقت

دوربین های نظارت یک راه عالی برای جلوگیری و کاهش سرقت هستند. گاهی اوقات تنها حضور دوربین امنیتی کافی است تا دزد احتمالی در نقشه خود بازنگری کند. با استفاده از سیستم نظارت، حوادث سرقت به طور چشمگیری کاهش می یابد، پول را حفظ میکند و فروشگاه و دفتر کار را ایمن نگه میدارد. البته این نکته را حتما باید بدانید که دوربین دزدگیر نیست بلکه فقط می تواند یک عامل پیشگیری کننده تلقی شود.


یک تجربه بهتر

سیستم های نظارت تصویری امروزی فراتر از ضبط فیلم عمل میکنند. بسیاری از آنها مجهز به آخرین تکنولوژی تحلیل ویدئو هستند. این راهکار امنیتی تجاری با استفاده از تجزیه و تحلیل، مردمی که در فروشگاه رفت و آمد میکنند را ردیابی کرده و پروفیل هایی را در خصوص چیزهایی که مشتریان دوست دارند یا ندارند، چیزهایی که توجه آنها را جلب کرده و غیره میسازند. با تجزیه و تحلیل ویدیو، می توان تعیین کرد که چه چیزی بیشترین تاثیر را در تصمیم گیری مشتری خواهد داشت.


نظارت در زمان واقعی

یکی از مزایای دوربین های نظارتی، این است که نظارت در زمان واقعی را فراهم میکنند و نیاز نیست برای پیدا کردن چیزی که احتیاج دارید فیلم های بایگانی را بگردید. در عوض اتفاقات را در لحظه تماشا می کنید. از همه مهمتر، با یک سرویس نظارت تصویری از راه دور، می توانید به راحتی از دستگاه تلفن همراه خود در هر جایی که هستید آن محل را تماشا کنید.


افزایش ایمنی

هنگامی که نوبت به ایمنی کارکنان می رسد، سیستم های چندگانه محیطی امن تر از یک سیستم نظارت تصویری فراهم میکند. دوربین های امنیتی می توانند کارکنان و کارگران را حین کار در کارخانه نظارت کنند و در صورت وقوع تصادف یا حادثه خطرناک دیگر، برای کمک به آنها هشدار فوری دهد. در برخی از صنایع، سیستم نظارت به دلیل مقررات ایمنی فدرال و ایالتی مورد نیاز است.


ذخیره سازی دیجیتال

ذخیره سازی دیجیتال از دیگر مزایای سیستمهای نظارتی است. این کار بانک بزرگی از اطلاعات به شما میدهد که می توانید برای استفاده در آینده مطالعه و تحلیل کنید. با استفاده از سیستم های امنیتی امروزی، پیدا کردن فیلم های مورد نظر نیز ساده تر شده است.


شواهد مفید

از بروز فعالیت جنایی نمی توان 100٪ پیشگیری کرد. به همین دلیل بسیار مفید است که یک سیستم نظارت تصویری قادر باشد شواهد ارزشمند به پرونده های جنایی اارئه دهد.


کنترل دسترسی

یکی از مزایای استفاده از دوربین های امنیتی قابلیت نظارت بر این است که چه کسی به دارایی هایتان دسترسی دارد. با استفاده از سیستم های پیشرفته امروز، می توانید بلافاصله شناسایی کنید که چه کسی به محل کارتان وارد شده یا خارج می شود و در هر زمانی، اطمینان حاصل کنید که محل کار شما ایمن باقی می ماند. رد دسترسی افراد مشکوک می تواند به ایمنی کسب و کار شما کمک کند.


صرفه جویی در کسب و کار

شاید یکی از دلایل متقاعد کننده برای استفاده از سیستم نظارت تصویری صرفه جویی در هزینه هاست. در حالی که نصب اولیه سیستم نیاز به سرمایه دارد، اما می توانید این پول را با داشتن یک سیستم نظارتی در محل کار خود بازگردانید. کاهش سرقت به معنی گرفتن یک ضربه به هزینه ها و موجودی شما است. ایجاد تجربه بهتر برای مشتری به این معنی است که مشتریان تمایل بیشتری به صرف هزینه برای خرید محصولات یا خدمات شما دارند.


دوربین مدار بسته بولت Bullet یا لوله ای شکل :دوربین مدار بسته بولت

  دوربین مدار بسته بولت (Bullet)، نوعی از دوربین های مدار بسته است که به صورت استوانه ای با بدنه فلزی می باشد. بدنه دوربین مدار بسته بولت ضد آب است و به همین دلیل در محیط ها و فضاهای باز از آن ها استفاده می شود.

  دوربین مدار بسته بولت ، خاصیت دید در شب دارد. در دوربین بولت ، چراغ های LED نصب شده است که باعث افزایش برد دید دوربین می شود. دوربین بولت ، هم به صورت دیجیتال (تحت شبکه) و هم به صورت آنالوگ ساخته شده اند.

لنز دوربین مدار بسته بولت، در دو نوع ثابت و متغیر وجود دارد. در هنگام خرید دوربین مدار بسته بولت حتماً به این نکته توجه داشته باشید که نوع کاربری که از دوربین بولت انتظار دارید تا چه حدی است. لنز دوربین بولت به راحتی تعویض نمی شود. نوع لنز دوربین مدار بسته در زاویه دید و کیفیت تصویر اثر زیادی دارد.

دوربین مدار بسته تحت شبکه بولت چیست و چگونه کار می کند؟

دوربین مدار بسته بولت

دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP ، دوربین هایی هستند که تصاویر ثبت شده را با استفاده از شبکه اینترنت ارسال می کنند. دوربین بولت دیجیتال ، نیز از همین فناوری برای انتقال و ارسال تصاویر خود استفاده می کند.

برای نصب و استفاده از دوربین بولت ، به تجهیزاتی نظیر هارد دیسک، منبع تغذیه، کابل شبکه، کابل برق، سوئیچ و …، نیاز است.

همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، دوربین مدار بسته بولت ، خاصیت دید در شب را دارد. این دوربین مجهز به لامپ های LED های مادون قرمز هستند که می توانند محیط اطراف خود را روشن کرده و امکان دید در تاریکی شب را فرآهم کنند.

فناوری دید در شب که برای دوربین مدار بسته بولت به کار گرفته شده است، موجب سادگی ساخت دوربین، هزینه کم و امکان دید در تاریکی مطلق می شود. فناوری مادون قرمز دید در شب، از لحاظ علمی بسیار ساده است و به همین دلیل، بیشتر دوربین های مدار بسته به این فناوری مجهز می شوند.

دوربین مدار بسته بولت ، در هنگام تصویربرداری در شب، به صورت الکترونیکی تصاویر را ثبت و ضبط می کند. دوربین بولت، نور ماه یا هر منبع نوری را دریافت کرده و به سمت لامپ فوتونی هدایت می کند. پس از انجام واکنش های انتقال الکترون، نور مادون قرمز تولید می شود؛ در این حالت محیط اطراف به خوبی قابل تشخیص است.

کیفیت تصاویر در دوربین مدار بسته بولت :

10 نکته برای انتخاب دوربین های امنیتی مناسب

کیفیت تصویر دوربین مدار بسته با واحدی به نام پیکسل اندازه گیری می شود. در واقع،  هرچه اندازه و کیفیت تصویر ثبت شده بیشتر باشد، کیفیت تصویر نیز بیشتر است.

رزولوشن تصویر دوربین مدار بسته بولت ، به دو روش آنالوگ و دیجیتال اندازه گیری می شود. رزولوشن آنالوگ برای دوربین مدار بسته با واحد TV Line و رزولوشن دیجیتال برای دوربین بولت، با واحد پیکسل بیان می شود.

در هنگام خرید دوربین مدار بسته بولت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
برای اینکه از یک دوربین مدار بسته بتوان حداکثر استفاده را نمود و مکان یا فضای مورد نظر را به طور کامل کنترل کرد، در اولین قدم باید نوع دوربین را انتخاب نمود. کیفیت تصویر دوربین مدار بسته اهمیت ویژه ای در ثبت تصاویر دارد؛ لذا دوربینی باید انتخاب شود که بتواند این نیاز زا بر طرف کند. برخی از دوربین های مدار بسته بولت، توسط شبکه اینترنت کار می کنند. شبکه های اینترنت به سه نوع مختلف WAN، MAN و LAN تقسیم بندی می شوند. دوربین تحت شبکه بولت می تواند به شبکه های LAN و WAN متصل شود و تصاویر ضبط شده را از این طریق ارسال کند.

یکی دیگر از مواردی که در خرید دوربین بولت باید به آن توجه کرد، مدل دوربین است. دوربین مدار بسته بولت ، در انواع مختلف و با قابلیت های متفاوتی به بازار عرضه شده اند؛ هر کدام از آن ها یک سری ویژگی داشته و قیمت آن ها نیز با هم متفاوت است.

  به طور کلی باید گفت، دوربین مدار بسته بولت برای نصب در فضاهای سقف دار چندان مناسب نیستند. این دوربین ها دارای یک سرپوش فلزی و یک پایه هستند. سرپوش فلزی، لنز دوربین را در برابر عوامل محیطی محافظت می کند.

تقسیم بندی انواع دوربین مدار بسته بولت :

دوربین مدار بسته بولت

 دوربین های مدار بسته بولت بر اساس شکل ظاهری و جنس بدنه به انواع مختلف دسته بندی می شوند.

دوربین بولت سری DS-IR

  این سری از دوربین های بولت، قابلیت دید در شب را ندارند؛ بنابراین زاویه دید دوربین تا حدود 30 متر برای آن ثبت شده است. ابعاد این دوربین، کوچک است و قیمت پایینی دارد. این دوربین ها متداول ترین نوع دوربین ها هستند.

دوربین مدار بسته بولت سری DS-IR3

  این سری از دوربین مدار بسته بولت ، لنزهای ثابت دارند. از قابلیت های مهم این دوربین ها، تصویربرداری در شب است. دوربین بولت، نور مادون قرمز را با برد زیاد به اطراف پخش می کند. دوربین های دید در شب، امروزه طرفداران زیادی در بین افراد دارند. این سری از دوربین ها در شکل ظاهری بدنه خود با نوع قبلی متفاوت هستند.

  به طور کلی، دوربین مدار بسته بولت محدوده عملیاتی بالایی دارند و در برابر شرایط آب و هوایی، گرد و غبار، باد و باران مقاوم تر هستند. این دوربین برای نظارت و کنترل فضاهایی مانند پارکینگ ها، سالن ساختمان های تجاری، اداری، معابر عمومی، متروها و …، استفاده می شوند. دوربین بولت، مطابق با استاندارد IP66 ساخته می شود. لنز ثابت دوربین مدار بسته بولت، در سایز 6 و 12 میلی متری ساخته می شوند. لنزهای دوربین بولت که حالت متغیر دارند، در ابعاد 3 تا 9 میلی متر و یا 12 میلی متری وجود دارند. انتخاب لنز دوربین بولت در کارایی آن نقش اساسی ایفا می کند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی